درباره ما


درباره هیرا

هم پیمایی (carpooling به فارسی: کارپولینگ؛ به معنای با هم پیمودن)، از روش های نوین مدیریت سفر است که در پی آن است تا با تجمیع و هماهنگی افراد با مقصد و مسیر، مبدأ و مسیر و یا تنها مسیر مشترک، از استفاده ی انفرادی از خودروهای شخصی جلوگیری کند. این راهکار در اواخر قرن بیست در ایالات متحده امریکا برای مدیریت بحران سوخت سال 1970 پیشنهاد و اجرا شد اما پس ازآن نیز به علت مزایای  بسیار نظر کاهش آلودگی هوا، مصرف سوخت، ترافیک و هزینه ها همچنینان در عرصه مدیریت کلان شهری و ترافیکی باقی ماند و حتی جای خود را در میان سازمان ها و مدیران مشاغل نیز پیدا کرد.

«هیرا» بستری برای همپیمایی افراد است که با دانش تخصصی خود و پیاده سازی الگوریتم های دقیق در اپلیکیشن باعث میشود تا کاربران از تمامی مزایای همپیمایی بهره مند شوند و نیز با مدیریت صحیح قادر است تا هم به عنوان یک اپلیکیشن موبایلی و هم سامانه ای برای همپیمایی برای شما سودمند باشد.

برای درک لزوم اجرای همپیمایی کافیست بدانید با این روش، هوای کلان شهرها از سطح «سالم» خارج نمیشود، ترافیک شهری و نیز هزینه های حمل و نقل تا 70% کاهش می یابند و همچنین سرمایه ی اجتماعی به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. مثلا در کلان شهری مانند اصفهان، از مجموع 4 میلیون سفر روزانه، 6 میلیون صندلی خالی تردد میکند که در صورت اجرای همپیمایی، به گزارش شورای اسلامی شهر اصفهان، معضلات ترافیکی و محیط زیستی این سفرهای روزانه از شهر اصفهان رخت بر خواهند بست.

تیم هیرا پس از پی بردن به اهمیت پرنممودن خلا همپیمایی در ایران و دریافتن این نکته که بسیاری از مشکلات جامعه شهری ایران با همپیمایی مرتفع میگردند، تمام تلاش خود را بر ساخت اپلیکیشن همپیمایی گذاشت تا بتواند خدمتی در حد توان  به مردم خویش کرده باشد.